Kameny a symboly

Kameny

Kámen Lapis lazuli / lazurit lapis-lazuli

Kámen Lapis lazuli / lazurit

Lapis lazuli je duchovní kámen, který byl ceněn již ve starověku díky své nádherné a výrazné modré barvě. Do života měl přinášet klid, mír a spokojenost. Také dodat odvahu a odstranit potíže s komunikací. 

Kámen Ametyst ametyst

Kámen Ametyst

Ametyst představuje klid a harmonii a má chránit svého majitele. Mnoho lidí věří, že ametyst je tak silný kámen, že dokáže zahnat negativní emoce, stres a noční můry. 

Kámen Růženín ruzenin

Kámen Růženín

Růženínu se už od nepaměti přezdívalo jako kámen lásky, a to i díky jeho jemně růžové barvě. Dokáže prý prohloubit lásku, něžnost a vnímavost. Pomáhá s blokací srdeční čakry, pročišťuje a může zbavit černých myšlenek. 

Kámen Tygří oko tygri-oko

Kámen Tygří oko

Tygří oko je nádherný kámen, který má chránit svého majitele. Je ideální jako talisman, svému nositeli má dodávat odvahu, rozhodnost a koncentraci. Také má podporovat psychickou pohodu a pozitivní myšlení. 

Kámen Křišťál kristal

Kámen Křišťál

Křišťál symbolizuje světlo na zemi, působí na nás svou očistnou léčivou energií a nabíjí nás pozitivním uvažováním. Někteří věří, že by měl být v každém bytě, protože posiluje partnerství a má chránit před elektro smogem. 

Kámen Obsidián obsidian

Kámen Obsidián

Černý obsidián je považován za kámen, který vás zavede do nejhlubšího nitra a vynese vše, co bylo odsunuto do podvědomí - pravdu i nevyřešené rozpory. Má tvořit silnou ochranu před magickými útoky a veškerou negativní energií. 

Kámen Čaroit caroit

Kámen Čaroit

Čaroit je jedním z nejvzácnějších kamenů světa a jeho cena rychle stoupá. Svému nositeli má pomáhat překonávat strach, vyčistit auru a přinést do života lásku.

Symboly

Symbol Ruka Fatimy symbol-ruka-fatimy

Symbol Ruka Fatimy

Ženský ochranný symbol užívaný jako talisman napříč časem a různými kulturami. Fatima znamená “ta co hovoří s anděly”. Podle pradávných tradic nás chrání před neštěstím, uhranutím a je nástrojem univerzální životní síly. 

Symbol Květ života v lotosu symbol-kvet-zivota-v-lotosu

Symbol Květ života v lotosu

Dokonalá harmonie dvou mocných principů. Květ života je symbol pocházející z posvátné geometrie. Zachycuje jakýsi náčrt neviditelných energií prapůvodního božského záměru, podle kterého bylo všechno stvořeno. 

Symbol Čínský drak symbol-cinsky-drak

Symbol Čínský drak

Drak je již od pradávna nedílnou součástí čínské mytologie, kde symbolizuje sílu a moc. Traduje se, že symbol pomáhá všem, kteří chtějí uspět ve své kariéře, a dosáhnout blahobytu. 

Symbol Davidova hvězda symbol-davidova-hvezda

Symbol Davidova hvězda

Je symbolem judaismu, nachází se na vlajce státu Izrael a znázorňuje harmonii. Vrchní trojúhelník reprezentuje mužský princip a spodní trojúhelník zase ten ženský. 

Symbol Strom života symbol-strom-zivota

Symbol Strom života

Strom života symbolizuje lásku ke všemu živému. Uctívali ho snad všechny kultury, včetně té křesťanské. Znázorňuje dokonalou pospolitost celého jsoucna, ve kterém vše harmonicky tančí v rytmu vesmíru. 

Symbol Hvězda sjednocení symbol-hvezda-sjednoceni

Symbol Hvězda sjednocení

Symbol, který jsme pojmenovali Hvězda Sjednocení, je velmi sofistikovaný usměrňovač energie. Dvě pěticípé hvězdičky uprostřed mají nositelům přinášet radost, štěstí a hojnost. 

Symbol Květ života symbol-kvet-zivota

Symbol Květ života

Prastarý symbol, jeden ze základních tvarů tzv. posvátné geometrie. Zachycuje jakýsi náčrt neviditelných energií prapůvodního božského záměru, jak bylo všechno stvořeno. 

Symbol Metatronova krychle symbol-metatronova-krychle

Symbol Metatronova krychle

Komplexní útvar pocházející z posvátné geometrie, který obsahuje několik tzv. platónských těles. Podle prastarého učení je symbol energeticky napojen na nejvyššího archanděla Metatrona, který je v přímém spojení s všeobjímající božskou energií. 

Symbol Choku rei symbol-choku-rei

Symbol Choku rei

Je klíčem k energii Reiki. Má se za to, že zesiluje léčivou energii a koncentruje ji do jednoho bodu. V energetickém systému Reiky slouží tento symbol ke zvýšení vibrací a nastartování přirozených samoléčebných procesů v těle.

Symbol Buddha symbol-buddha

Symbol Buddhy

Lidé ve starověku věřili, že olivín je darem od matky přírody a často byl spojován se světlem. Egypťané ho používali na ochranu před zlými duchy, a tak byl většinou součástí domovů. 

Symbol Jin Jang symbol-jing-jang

Symbol Jin Jang

Dokonale znázorňuje princip harmonie dvou elementárních životních sil – ženské a mužské. Podle starobylé čínské filosofie platí, že dokud jsou tyto principy vyvážené, žijeme v souladu s přirozenými silami a pociťujeme ve svém životě radost.

Symbol Horovo oko symbol-horovo-oko

Symbol Horovo oko

Horovo oko neboli Vedžat je staroegyptský posvátný symbol spojovaný s bohem Horem. Legenda praví, že Hor po vraždě jeho otce Usira svedl těžkou bitvu o trůn, při které nepřítel zasáhl jeho oko. Zrak byl naštěstí zachráněn a oko se stalo symbolem moci, zdraví a ochrany celého Egypta.